חיפוש תפריט

אודות

להצטרפות למשפחת המנויים של ערוץ מאיר לילדים צלצלו עכשיו- 02-6461323

 

בחנוכה התשס'ז עלה לרשת האינטרנט 'ערוץ מאיר לילדים' מבית 'מכון מאיר'.

ערוץ הילדים, המשדר מגוון תכניות מידי שבוע, יוצר חיבור מעניין בין עולם היהדות על ערכיו, לבין סביבת החיים הטבעית המוכרת לילדים. בכל פרק מתמודדים הילדים עם דילמה ערכית מסויימת בדרך חוויתית, ומנווטים את העלילה למסקנות מתבקשות, תוך מיצוי היבטים חינוכיים רבים העולים ממנה.

התכניות עוסקות בשלל נושאים המהווים את עולמו של הילד.

הדמויות הקבועות והאהובות, והסביבה הנעימה והבטוחה בה מתרחשת העלילה מביאים למפגש נעים ומאתגר הפועל באופן חיובי על נפשו של הילד.

מידי יום אנו מקבלים תגובות מרגשות ביותר מצד הורים, גננות ומחנכים המספרים על ההשפעה החינוכית העמוקה שיוצרות התכניות בלב הילד, ועל שינוים חיובים שחלים בו בעקבות הצפייה בתכניות.  

התכנים בערוץ נחלקים למדורים וערוצי תוכן שונים ומותאמים לכל שכבת גיל:

 

חטיבה צעירה - גיל הרך:                

'קטנטנים'-  בקטגוריה זו תוכלו למצוא תכנים לילדים בגילאי 3-6.

בכל פרק סבא דוב, טוביה או שניאור מגיעים לספר סיפור לשאלתיאל.הסיפור מלווה באיורים המונפשים תוך כדי קריאה. מטרת התכנית היא לעזור לילדנו להכנס לשנת הלילה מתוך חיוך, אחרי שהם עברו יום עמוס בחוויות וברגשות.

סדרה מתוקה על הילד גילי, תלמיד כיתה א', שמתמודד עם הקשיים העומדים בפני ילדים בגילו ושמח תמיד לקבל את עזרתם של אב הבית- מאיר והשרת- ניסים.

בנוסף לסדרות הווידאו תוכלו למצוא דפי צביעה, הפעלות וסיפורים להדפסה. 

 

חטיבה מרכזית:

בקטגוריה זו תוכלו למצוא סרטים מרתקים לילדים בגילאי 6-10 ממגוון גדול של סדרות:

בצריף ישן בשכונה ירושלמית, מבלים להם יחד חברים טובים – אסי, מתי ועופר מכיתה ד', מגיעים מיד אחרי בית הספר ופוגשים בטוביה החכם, שתמיד יש מה ללמוד ממנו, ואת פולקע התרנגול המדען, שמכין בצריף ניסויים והמצאות מרתקים. יחד הם נקלעים לשלל הרפתקאות מטורפות, ממלאים את הצריף במוזיקה וניגונים, במשחקים, בלימודים, בפתרון תעלומות, ולפעמים גם בקולות ריב כועסים, שתמיד מתחלפים בסוף לצחוק רועם. להרפתקאות החבורה מצטרפים מידי פעם חברים נוספים מהשכונה ומגוון טיפוסים מיוחדים. מה שבטוח, אף פעם לא משעמם בצריף!

ילדים, ההסטוריה חוזרת וב-ג-ד-ו-ל ! חשבתם שאתם יודעים הכל על עשרת המכות? בואו לראות מה קרה מאחורי הקלעים של שיעבוד מצרים. מי באמת המציא את הכדורגל?  איך נשמעת מיצלית עתיקה...?     איך מלמדים גדי מדבר לשתוק?  ואיך עושים שיעבודי בית ל'שיעור עבדות'? פרץ, יוחנן, עירא, פפירוס ועוד שלל דמויות ססגוניות, תספרנה לכם את הסיפור שעוד לא סופר על בנ'י  וארץ גושן. 'עלילות ארץ גושן'- היא סדרת דרמה לילדים- חינוכית, ערכית ועשירה בקסם והומור, שנותנת הצצה לימים ההם....בזמן הזה !

לפני שנים רבות, בארץ רחוקה רחוקה, חיו מלך ומלכה בארמון מפואר ולהם פיה כחולה וקסומה... ב'מעשה שהיה' לא תראו אגדות, ולא תפגשו פיות וקסמים, ב'מעשה שהיה' תוכלו פשוט להפגש ולהרגיש את ההסטוריה של כולנו...

ניידת החלומות היא תוכנית שמגשימה חלומות ערכיים לילדים מכל רחבי הארץ. בכל פרק מגיעה הניידת לביתו של ילד, או ילדה, מפתיעה אותו, ויחד עם יונתן הם רצים שוב לניידת ויוצאים להגשים את החלום.

'אבא ליום אחד' היא תכנית מיוחדת שבאה להפגיש בין האבות לילדיהם במפגש מאתגר ומרגש – מקום העבודה של האבא. במהלך התכנית, נדרשים הילדים לעבוד יום אחד במקום אבא שלהם, וכן לבצע משימות שונות. בכל תכנית אנו גם נחשפים לחיבור מחודש ומרגש בין אבא לבן....

סוכני המדע היא תוכנית ילדים שבה יוכלו הילדים למצוא תשובות לשאלות מדעיות שונות בחיי היומיום כמו- מהו קול? ואיך עובדים השרירים? מה גורם לחילופי עונות? ומהי אנרגיה? הילדים יכולים גם לשלוח בעצמם שאלות לתוכנית וללמוד על ניסויים שאפשר לעשות בבית ! הצטרפו לפאי ולבוס ותהיו גם אתם- סוכני המדע !

לאן ג'יפי ה- GPS  יקח אותנו הפעם ? להרי הגלבוע בעקבות הקרב בין ישראל לפלשתים ? אולי לצרעה ואשתאול בעקבות שמשון הגיבור ?  או למסע מרתק בדרך האבות ? גיאוגרפיה, היסטוריה, תנ'ך ואהבת הארץ הם רק חלק מהדברים שתוכלו ללמוד מהסדרה הנהדרת הזאת והכל בליווי של הצגות ממחישות, פגישות עם אנשים מעניינים וכמובן גם הרבה הומור.

ברוכים הבאים למגזו, מגזין החיות של ערוץ מאיר לילדים שמברר עבורכם הכל על כל החיות! מקרנף ועד ג'ירף. הצטרפו לצרפתי בשיטוטיו בגן החיות התנכ'י בירושלים והכירו את כל דיירי הגן- נמרים, אריות, פילים, פינגווינים, ג'ירפות, דובים, זברות, תוכים ועוד הרבה אחרים!

הזהרה- האכלת החיות בבמבות, בסלי וחטיפים אחרים אסורה בהחלט !

שעשועון הקיץ של ערוץ מאיר לילדים. דימונה, רמת גן, באר שבע, ירושלים קרני שומרון ופתח תקווה. 160 ילדים, 16 קבוצות, איזו קבוצה תגיע לגמר. המשימה האתגרית, חידון טריוויה, משימת חסד והחידה המצולמת. מי יצליח במשימות? מי יעבור לשלב הבא?

אפשר ללמוד תנ'ך רק בעזרת ספר, ואפשר לחיות את התנ'ך!!! בואו לצאת אל השטח, אל נופי הארץ, להכיר את אורח החיים של האנשים שחיו כאן לפני הרבה שנים, ולפגוש את דוד ושאול, שמואל ועלי וכל יתר הדמויות האהובות משיעורי התנ'ך.

מה אסור? ומה מותר? איך נזהרים בבית ואיך לשחק בחוץ?

סבא זאב ילמד אתכם הכל על בטיחות וזהירות.

מסעותיו בארץ הקודש של גרשון התייר האמריקאי חדור רוח ציונית שהיגיע להתבסם מנופי ישראל. ביחד עם גרשון נלמד ידיעת הארץ, תולדות האומה, מורשת קרב ונחרוש את הארץ לארכה ולרחבה.

אוהבים לשיר? רוצים לרקוד? אז תגבירו את העוצמה, ותשירו אתנו! מיטב השירים מכל התוכניות האהובות

עם טוביה שמנגן באורגן, עליון עם הגיטרה וכל יתר הדמויות המוכרות.

- בנוסף לסדרות הווידאו מנוהל בלוג פעיל בו הילדים עוברים מצפייה פסיבית לעשייה אקטיבית. פעילויות סביב מעגל השנה, חידות ופרסים בנושאים שונים, כתיבת סיפורים, תחרויות ועוד פינות מעניינות. וכן קיים גם פורום פעיל בו דנים הילדים על נושאים שונים ומתכתבים.

לבלוג נכנסים ופעילים מעל ל- 40 אלף ילדים שונים.

 

חטיבה בוגרת:

בקטגוריה זו תוכלו למצוא תכנים לילדים בגילאי 10-13:

 


רק רגע... ברוכים הבאים למעבדה של פולקע! זו לא סתם מעבדה! זו מרמלדה של מעבדה! כאן מתחת לצריף עורך פולקע את כל הניסויים והמחקרים המדעיים שלו. תמצאו כאן פינות מרתקות על מדע וטבע. וגם אורחים עם תחביבים מעניינים.

פולקע מקיים מצות הכנסת אורחים, ומארח במעבדה אנשים מעניינים שעוסקים בכל מיני תחומים וילדים עם תחביבים מסקרנים. אורי אורבך, שלומי צ'רקה, זיו יחזקאל, חגי בן ארצי ועוד. תרגישו בבית!

'מה רבו מעשיך ה' כולם בחוכמה עשית'.

בואו להתפעל ממעשה הבריאה. בעלי חיים, צמחים ותופעות טבע.

אין כמו לימוד בחיק הטבע !

בואו לטייל בארץ ישראל עם הדרכה צמודה של הרב דב ביגון !

יש לכם שאלה? אתם מחפשים רב?

הרב אייל ורד יכול להיות גם הרב שלכם...

אוהבים לקרוא ספרים? מחפשים המלצות?

הגעתם למקום הנכון ! בואו לראות ולשמוע המלצות של ילדים לספרים הכי טובים !

הצטרפו למסע מרתק בעקבות אבן הברקת שנעלמה מהחושן של הכהן הגדול.

אוהבים לעבוד עם הידיים? רוצים ליצור משהו בעצמכם?

 מוזמנים לנסות...

תכניות הילדים מצולמות באולפן המשוכלל שנבנה במכון מאיר בהשקעה גדולה.                           התכניות מופקות על ידי צוות מקצועי הכולל תסריטאים, אנשי חינוך,צלמים, אנשי צוות, מפיקים ועורכים, והכל במטרה להביא לילדים תכנים מרתקים,מחכימים ומשמחים.

עפ'י נתוני 'גוגל' לערוץ הילדים כ-80-120 אלף!!! מחשבים שונים המחוברים בקביעות מידי חודש,   ולמעלה משני מיליון וחצי דפים נצפים.

 

המאירתון

שבועון הרשת המיוחד של ערוץ מאיר לילדים-  סיפורים, כתבות, חידות, לוח מודעות, חדשות מהאתר ועוד הרבה הרבה הפתעות.

המאירתון הוא עיתון ייחודי הנכתב כמעט כולו בידי ילדים, למען ילדים. חברי סיירת הבוגרים המדהימים שלנו מרימים בכל שבוע את העלון בהתנדבות, אחרי שעות הלימודים, בין המבחנים לחוגים ולתנועות הנוער. הם מראיינים דמויות מעניינות, מחפשים חומרים ברשת, עושים יצירות ומצלמים, מכינים חידות וכמובן גם דברי תורה. הכתבים שלנו גרים בכל רחבי הארץ, מקרית-גת שבדרום ועד חספין שבצפון.

 


מדור המשחקים:

במדור המשחקים תוכלו למצוא מגוון של משחקים חינוכיים וערכיים לילדים. משחקי חשיבה, הרפתקאות ומשחקים מיוחדים לכל חג במעגל השנה!

 

אז קדימה, אתם מוזמנים להיכנס לערוץ מאיר לילדים

                                        ולגדול באהבה...!

 

להצטרפות למשפחת המנויים של ערוץ מאיר לילדים צלצלו עכשיו- 02-6461323

 

פרסים והמלצות 

© כל הזכויות שמורות לערוץ מאיר    |    אודות    |    צור קשר